Barwienie drewna w kolorze Living Coral

0
Barwienie drewna w kolorze Living Coral

W ujęciu bardzo praktycznym kolor roku to wytyczna dla projektantów ubrań, wyposażenia wnętrz, opakowań, producentów farb i lakierów znajdujących zastosowanie w aranżacji pomieszczeń itp.

Czym jest Living Coral?

To bardzo optymistyczny kolor będący afirmacją życia. Bije od niego ciepło i pozytywna energia. Living Coral to kolor, który ożywi każde pomieszczenie. Inspiracją tego koloru stały się żywe koralowce tworzące kolonie zwane rafami koralowymi. To podwodny symbol życia, ale również symbol wielokulturowości. Na rafie żyje w symbiozie wiele organizmów, które podobnie jak my - ludzie mają różne zwyczaje, ale przede wszystkim chcą żyć w środowisku, które będzie sprzyjające. Living Coral to symbol harmonii z naturą.

Komoda w kolorze Living Coral?

Czemu nie? A czym uzyskać piękną powierzchnię mebla w kolorze Living Coral? Na rynku jest sporo produktów do koloryzacji drewna, ale chciałabym zwrócić uwagę na nowość z oferty polskiej firmy Sopur – jest bejca do drewna z efektem folii Living Coral BPA-DF5/19 0,5l i Lakier Solak Hydro Plus LWO-4/19 Living Coral 5,5 kg.

Oba te produkty pozwolą na uzyskanie efektu ekspresji przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego charakteru. Bejca pastelowa jest rozwiązaniem dedykowanym do tzw. użytku profesjonalnego. Aplikacja bejcy wymaga użycia natrysku pneumatycznego lub hydrodynamicznego. Jest przeznaczona do barwienia drewna jesionowego lub dębowego. Specjalnie zastosowany efekt folii tworzy gładką, jednolitą powierzchnię. Bejcę w kolorze Living Coral można stosować do jednolitego barwienia drewna. Nie nadaje się do uzyskania efektu przetarcia. Bejca z efektem folii całkowicie zakrywa rysunek drewna, dzięki temu zabiegowi można ukryć drobne mankamenty drewna. Bardzo ważną właściwością tej bejcy jest uzyskanie barwnej powierzchni całkowicie odpornej na promieniowanie UV.

Drugim produktem, który powstał w laboratoriach firmy Sopur jest wodorozcieńczalny lakier Solak Hydro Plus w kolorze Living Coral. Jedną z bardzo ważnych cech jest zgodność produktu z normą PN-EN 71-3. Lakierem tym można pokrywać meble, krzesła i drzwi w mieszkaniu. Podobnie jak w przypadku opisanej bejcy, lakier ten przeznaczony jest do profesjonalnego użytku. Jego charakterystyczną właściwością jest doskonałe wypełnienie podłoża i przyczepność kolejnych warstw wykończeniowych.

Lakier i bejca w kolorze Living Coral Sopur

rys. Wzornik lakier i bejca Sopur w kolorze Living Coral.

 

Z jakimi kolorami warto zestawiać Living Coral?


Przede wszystkim wybierz pastelowe odcienie, rozbielone kolory i biel. Ciekawe połączenia powstają z popielem, szarością, błękitem i miętowym odcieniem zieleni.
Malując meble kolorem Living Coral można stworzyć aranżację wnętrza w stylu shabby chic, a łamiąc zasadę "tylko biel" można ożywić styl prowansalski i rustykalny.
Living Coral idealnie nadaje się do sypialni jak i salonu. To od Ciebie zależy jak bardzo chcesz nasycić swoje otoczenie tą barwą. Możesz potraktować jako dodatek, ożywiający przestrzeń np. pojedyncza komoda, rama lustra, stolik kawowy.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:06983422c8add30534a5dacbcd27d347#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl