Biały lakier do drewna Hydrolak - 1l

Cena: 44,65 zł / litr 44.65 PLN
Ilość litr:
Zyskujesz 44 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Szukasz białego lakieru, dzięki któremu twoje ulubione meble zmienią swój wygląd? Chcesz pomalować drzwi do pokoju? Stolik w pokoju dziecka wymaga odświeżenia? 

Sprawdź możliwości lakieru Hydrolak, który charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem schnięcia oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

Natomiast doskonała elastyczność pozwala uzyskać nieodwarstwiające się wykończenie.

Lakier Hydrolak jest produktem przeznaczonym do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych narażonych na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych.

  • kolor: biel
  • opakowanie: 1 l
  • odporny na biodegradację
  • na zewnątrz i do wewnątrz
  • bardzo dobra przyczepność
  • wysoka jakość

Lakier Hydrolak jest rozcieńczany wodą. Z uwagi na swe właściwości idealnie sprawdza się na zewnątrz: do balustrad, tarasów, mebli ogrodowych i galanterii ogrodowej.
Jednak z powodzeniem można go używać również wewnątrz pomieszczeń, np do lakierowania mebli, boazerii i drzwi wewnętrznych.
Stosowanie lakieru Hydrolak firmy Sopur daje wytrzymałe, wysokiej jakości powłoki z widocznym rysunkiem drewna. Dzięki wysokospecjalistycznym dodatkom, między innymi blokera UV, tworzy się powłoka odporna na biodegradację i zmienne warunki atmosferyczne.
Hydrolak jest wyrobem na bazie wysokiej jakości dyspersji akrylowej i uretanowej. Posiada certyfikat zgodności z normą PN-EN 71-3.

Zakres stosowania:
Lakier przeznaczony jest do dekoracyjnego i ochronnego malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych narażonych na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych, np. balustrady, meble i galanteria ogrodowa.
Z powodzeniem może być również wykorzystany do lakierowania mebli, boazerii i drzwi wewnętrznych.

Przygotowanie wyrobu:
Przed pobraniem produktu z pojemnika należy dokładnie wymieszać całą jego zawartość. Aby stwierdzić zgodność odcienia z oczekiwaniami należy dokonać wybarwienia próbnego.

Przygotowanie podłoża:
Powierzchnie drewniane przeznaczone do lakierowania powinny być czyste i nie pokryte kurzem. Tłuste i żywiczne plamy powinny zostać usunięte. Drewno zażywiczone i tłuste należy dokładnie wymyć rozcieńczalnikiem nitro i wysuszyć.
Produkt jest wyrobem powłokowym co sprawia, że w celu pełnej ochrony drewna zalecana jest wcześniejsza impregnacja materiału.

Aplikacja:
Lakier nakładać pędzlem o miękkim włosiu i wałkiem zawsze wzdłuż słoi drewna lub natryskiem. Wymagana jest aplikacja od dwóch do trzech warstw lakieru, a także staranne szlifowanie międzywarstwowe przy użyciu papieru ściernego o granulacjach 180-240. Przy nanoszeniu pierwszej warstwy lakier należy rozcieńczyć wodą pitną w stosunku 1 część wody na 5 części lakieru. Kolejne warstwy nakładać już lakierem nierozcieńczonym w odstępach 2 - 3 godzinnych.
Uwaga: każda kolejna warstwa pogłębia kolor.
Lakierowanie należy wykonywać w temperaturze otoczenia od 15 do 25°C. Produkt nie powinien być aplikowany w temperaturze poniżej 15°C. Optymalne do użycia lakieru wartości wilgotności względnej wynoszą 40 - 60%.

Suszenie:
Polakierowane elementy suszyć przez 3-4 godziny w temperaturze około 20°C. Aby skrócić czas schnięcia można podwyższyć temperaturę do 40°C po wstępnym suszeniu w temperaturze ok. 20°C przez 15 minut. Wysuszone elementy powinny być schłodzone do temperatury pokojowej i następnie poddane obróbce szlifowania (o ile nakładana jest kolejna warstwa lakieru).

Na naszym blogu wpis o lakierowaniu Hydrolakiem: Drewniany domek - marzenie każdego dziecka.

Zobacz film prezentujący aplikację lakieru Hydrolak


Dane techniczne

Lepkość DIN 4 mm/40-60 s (lepkość handlowa)
Zawartość ciał stałych około 35%
Zalecane naniesienie (g/m²) 100-120
Maksymalna ilość warstw 3
Odstęp pomiędzy warstwami 120-180 min
Kolor biel
Wydajność (m² /litr) 10-12
Czas schnięcia 24h
Gęstość (20°C) 1,04 [g/cm3]
Aplikacja pędzel, wałek, natrysk
Wg rodzaju akrylowe
Zastosowanie do wnętrz/na zewnątrz
do galanterii ogrodowej Tak
do balustrad Tak
do altan, mebli ogrodowych Tak
do drzwi wewnętrznych Tak
do mebli Tak
do podłogi Nie
do schodów Nie
do innych zastosowań Tak
Opakowanie powyżej 0,5 do 2

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl