Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.2 beż

0
Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.2 beż

Beżowe meble doskonale łączą się z białymi ścianami, zieloną roślinnością i białymi dodatkami. Takie meble sprawdzą się w salonie, jadalni czy sypialni.

Dla tych którzy chcieliby nieco ożywić pomieszczenie proponujemy zastosowanie koloru na ścianie, przy której stoi np. beżowa sofa. Można zastosować kolory takie jak: ciemny grafit, szmaragdowa zieleń czy głęboki fiolet Zabieg ten sprawdzi się w przypadku dużych większych pomieszczeń. 

Kupując lub zamawiając meble zwróć uwagę na sposób wykończenia mebla, jakość i bezpieczeństwo zastosowanego lakieru lub bejcy. Jeśli zlecasz wykonanie mebli u stolarza to koniecznie przeczytaj na temat najczęściej kupowanych lakierach, bejcach i olejach firmy Sopur w kolorze beżowym.

 

 

 

 Bejca antyczna – wodna Beż 33-P54/18 w połączeniu z lakierem akrylowym Solak AC półmat.


To niezwykła kombinacja, dzięki której naturalny rysunek drewna zostanie wzmocniony. Bejca ta gwarantuje jednorodne wybarwienie, które jest bardzo odporne na promieniowanie UV.

Bejca antyczna wodna w kolorze beżowym, producent Sopur

Bejca antyczna - wodna Beż 33-P54/18.

Bejca Antyczna to produkt będący wodną dyspersja akrylu. Dedykowana jest do drewna jesionowego i dębowego. Można ją nanosić również na buk, olchę i sosną. Zabezpieczenie bejcy za pomocą lakieru Solak AC półmat pozwala na zastosowanie jej do frontów kuchennych, do stołów, boazerii. Lakier ten może być stosowany jako podkładowy i jako nawierzchniowy.

Kolejną bejcą jest bejca do mebli, pastelowa BPA-D352/14, która nie pozostawia widoczny rysunek usłojenia, jest odporna na promieniowanie UV i nadaje się do barwienia oraz przecierania większych powierzchni (ma  dłuższy czas schnięcia, który wynosi 30 minut).

 

Bejca do mebli, pastelowa w kolorze beżowym.

Bejca do mebli, pastelowa BPA-D 352/14.

 

Po wyschnięciu bejcy powinno nanieść dwie warstwy lakieru akrylowego Solak AC np. półmat lub ultramat. Lakier ten zabezpieczy powierzchnię mebla przed działaniem wody, alkoholu i środków czyszczących używanych w gospodarstwie domowym. Bejca pastelowa przeznaczona jest do aplikowania za pomocą natrysku. Jest produktem do profesjonalnego zastosowania.

Kolejną grupą są lakiery nitrocelulozowe, pigmentowane.

One w przeciwieństwie do bejcy wodnej i pastelowej w pełni zakrywają rysunek drewna. Dzięki temu zabiegowi można tuszować niedoskonałości powierzchni. Pierwszym z nich jest lakier nitrocelulozowy Solak NC Pastel Beż NP-521/16/PM. W zasadzie to wybarwienie bardziej przypomina écru, kość słoniową. Delikatny, ciepły i subtelny kolor.

 

Lakier nitrocelulozowy do mebli Solak NC Pastel Beż NP-88/18/PM

Delikatny odcień beżu, Solak NC Pastel NP-88/18/PM.


Kolejny to Solak NC Pastel Beż NO-88/18/PM. Nadal jasny kolor, ale już ciemniejszy od poprzednika. Mocno stonowany. Natomiast Solak NC Pastel Beż NP-62/18/PM wyraźnie rozświetla powierzchnię. Najciemniejszym lakierem w tonacji beżowej z karty Trendy kolorystyczne jest Solak NC Pastel Beż NP-61/18/PM. Bardzo ładny, głęboki i naturalny kolor.

Wszystkie opisane bejce i lakiery mogą być zgodnie normą PN-EN 71-3 stosowane w sypialniach, pokojach dziecięcych, na zabawkach drewnianych dla dzieci.

Przeczytaj na temat zastosowania produktów do barwienia drewna w kolorze białym.


Już wkrótce pojawi się wpis na temat bejc, olejów i lakierów w kolorze popielatym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:06983422c8add30534a5dacbcd27d347#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl