Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.1 biel

0
Karta kolorów Trendy kolorystyczne – powiew świeżości w pastelowej odsłonie - cz.1 biel

Jesienią 2018 roku na targach Drema firma Sopur zaprezentowała nową kartę kolorystyczną, która agreguje produkty do barwienia drewna w pastelowych kolorach.

Wśród nich znajdują się bejce wodne, rozpuszczalnikowe, lakiery oraz oleje do drewna. Dominujące są biele, beże i odcienie szarości, które cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem projektantów i użytkowników zainspirowanych kulturą skandynawską, prowansalską czy stylem shabby chic.

Jeśli białe meble to w jakim wykończeniu? Biel bieli nie jest równa – zatem jak wybrać tę właściwą?

Najlepiej posłużyć się wzornikiem, na którym widać różnice i efekty w stosowania określonych produktów. Zastanów się nad sposobem aplikacji. Po wybraniu określonego produktu do barwienia drewna wykonaj próbę na skrawku drewna aby ocenić efekt. Patrząc na kartę od góry znajdziemy klasyczną bejcę nitro BN 20-01, która dostępna jest w opakowaniach 0,5/2/10l. Przeznaczona jest do barwienia drewna i materiałów drewnopochodnych. Idealnie sprawdza się w przypadku sosny, dębu i jesionu. Może być nanoszona za pomocą pędzla, tamponu lub maszynowo (natrysk pneumatyczny lub hydrodynamiczny. Bejca Sopur BN 20-01 finalnie daje efekt wybarwienia drewna w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Można ją przecierać. Utrwalenie i zabezpieczenie koloru widoczne na karcie Trendy kolorystyczne wykonane zostało za pomocą lakieru Solak AC Półmat. Jest to lakier akrylowy o całkowitej odporności na działanie UV. Dzięki takiemu połączeniu mebel będzie biały na lata, nie będzie ulegał żółknięciu. Dodatkowo powierzchnia np. blat stolika zostaną zabezpieczone przed działaniem wysokich temperatur, alkoholu czy środków czyszczących. Innym odcieniem bieli jest wybarwienie za pomocą bejcy BN 20-012.

 

biała bejca do drewna nc 20-012 sopur

Karta TRENDY kolorystyczne Sopur - bejca NC 20-012 biel + lakier Solak AC półmat.

 

Inną opcją jest aplikacja oleju do drewna – Olej Twardy do drewna w kolorze bezbarwnym. Jakie są zalety tego oleju do drewna? Jest bezpieczny dla użytkowników mebli – zgodność z normą PN-EN 71-3. Olej ten bazuje na składnikach naturalnych, zabezpiecza drewno przed uszkodzeniami typu zarysowania i wysoką temperaturą. Jest łatwy w aplikacji.

O czym należy pamiętać w przypadku powierzchni pokrytych olejem OT?
Przede wszystkim o właściwej pielęgnacji – delikatnym przecieraniu wilgotną ściereczką i okresowym odświeżaniu za pomocą Zestawu Pielęgnacyjnego do mebli (Sopur), który składa się z koncentratu do czyszczenia powierzchni olejonych i oleju twardego i ściereczki. Kolejnym produktem w kolorze białym jest Olej Twardy OT-002, który wnika w drewno, wzmacnia je i pielęgnuje.

 

biały olej do drewnianych mebli

Karta TRENDY kolorystyczne Sopur  - Olej Twardy do mebli OT-002 Biel.

 

Pozostawia przyjemną w dotyku powłokę, która sprawia że mebel wygląda naturalniej. Olej zabezpiecza drewno przed wilgocią i minimalizuje ryzyko pękania. Biel uzyskana na drewnie uzależniona jest od ilości położonych warstw (zalecane 2-3). Olej OT-002 daje efekt rozbielenia drewna i jednocześnie dekoracyjnie podkreśla rysunek usłojenia. To produkt specjalnie dla miłośników naturalnego stylu.

 

Bardzo ważnym produktem w kolorze białym jest bejca pastelowa BPA-D85/18 biel.

 biała bejca do drewna

Karta TRENDY kolorystyczne Sopur  - Bejca Pastelowa BPA-D85-18 biel.

 

Bejca ta jest idealna do pokrywania większych powierzchni i nie tylko mebli, ale i podłóg i schodów. Można ją przecierać uzyskując ciekawy efekt wizualny. Bejca dedykowana jest do użytku profesjonalnego. Aplikacja maszynowa. Wydłużony czas schnięcia.

 

Jeśli zależy Tobie na zakryciu rysunku drewna to polecamy lakier nitrocelulozowy Solak NC Pastel Biel NP-92/18 PM.

 

lakier Solak Pastel Biel NP-92-18 PM

Karta TRENDY kolorystyczne Sopur - Lakier nitrocelulozowy Solak NC Pastel NP-92/18 PM.

 

Bardzo duża siła krycia, krótki czas schnięcia i zgodność z normą PN-EN 71-3. Należy zaznaczyć, że jest to lakier nawierzchniowy, który wymaga wcześniejszego przygotowania podłoża za pomocą lakieru podkładowego. Zalecany jest Solak NC podkład.

 


Dalszy ciąg informacji o produktach z karty TRENDY kolorystyczne dotyczący wybarwień w kolorze beżu i szarości opublikuję w następnych wpisach - serdecznie zapraszam.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:06983422c8add30534a5dacbcd27d347#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl