Wosk antyczny do mebli - bezbarwny 0,8 kg

Cena: 31,86 zł / szt. 31.86 PLN
Ilość szt.:
Zyskujesz 31 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Wosk antyczny do mebli w kolorze bezbarwnym jest praktyczną w użytkowaniu pastą bazującą na woskach mineralnych z dodatkiem rozpuszczalników.

Jeśli twoje meble wymagają renowacji to jest to środek, który doskonale spełni twoje oczekiwania. Warstwa wosku redukuje drobne zarysowania na lakierowanych powierzchniach. Wosk ten dedykowany jest również do surowego, szlifowanego drewna. Wykończenie woskiem gwarantuje jedwabiście gładką powierzchnię.

Zastosowanie:

Wosk do mebli można nanosić zarówno na surowe, szlifowane drewno jak i na lakierowane, woskowane wcześniej powierzchnie. Dedykowany do elementów zarówno drewnianych jak i drewnopochodnych. Do wyposażenia wnętrz mieszkalnych.

Aplikacja:

- Jeśli nanosisz wosk na lakierowane meble aby zredukować rysy to nie ma potrzeby ich szlifowania. Przygotowanie powierzchni polega na dokładnym jej oczyszczeniu i odkurzeniu.

- W przypadku szlifowanego drewna należy dokładnie odkurzyć i odpylić powierzchnię roboczą.

Przed naniesieniem Wosku Antycznego Sopur umieść puszkę w tzw. kąpieli wodnej (w ciepłej wodzie), ułatwi to aplikację. Nie wolno wosku rozcieńczać, jest gotowy do użycia.
Nim naniesiesz wosk na mebel dokonaj próby na niewidocznym elemencie mebla, dzięki temu przekonasz się czy efekt woskowania spełnia twoje oczekiwania.

Wosk powinno nanosić się za pomocą tamponu wykonanego z bawełnianej szmatki.

W przypadku nanoszenia na drewno surowe, szlifowane pamiętaj aby wosk nanosić zgodnie z kierunkiem włókien drewna do momentu równomiernego pokrycia powierzchni.

Kolejna warstwa nie jest konieczna, można ją wykonać po upływie 2 h od zakończenia aplikacji pierwszej warstwy.

Aplikacja wosku powinna odbywać się w temperaturze od +5°C do 30°C.
Woskowane powierzchnie powinny schnąć przez około 2 godziny w temperaturze +20°C. Niższa temperatura schnięcia nie wpłynie na jakość woskowania, jedynie wydłuży czas schnięcia.

Po całkowitym wyschnięciu woskowane meble należy wypolerować za pomocą miękkiej, bawełnianej szmatki lub miękkiej szczoteczki.

Woskowane meble można czyścić za pomocą wilgotnej szmatki z dodatkiem detergentu.

Po pracy:

Narzędzie użyte do woskowania należy myć za pomocą benzyny lakowej. Szmatki, tampony po zakończonej pracy należy dokładnie wymyć za pomocą wody zmieszanej z detergentem, ponieważ występuje ryzyko samozapłonu.

 

 

 

Dane techniczne

Lepkość postać pasty
Kolor bezbarwny
Wydajność (m² /litr) 6-7 m kw. z 1 kg / 1 warstwa
Czas schnięcia 2h
Aplikacja tampon, szmatka bawełniana
Zastosowanie do wnętrz
do galanterii ogrodowej Nie
do balustrad Nie
do altan, mebli ogrodowych Nie
do drzwi wewnętrznych Nie
do mebli Tak
do podłogi Nie
do schodów Nie
do innych zastosowań Tak
Opakowanie powyżej 0,5 do 2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl